به سئو تولز خوش امدید

نقشه سایت چیست؟ ساخت نقشه سایت

۲۶ اردیبهشت
۱۳۹۶
نقشه سایت چیست؟ ساخت نقشه سایت

در مورد نقشه سایت بیشتر بیاموزید

نقشه سایت در واقع یک فایل است، جایی که در آن می توانید صفحات وب موجود در سایتتان را در آن لیست نموده و به گوگل و دیگر موتورهای جستجو بگویید که نحوه ی سازماندهی محتواهای سایتتان به چه صورت خواهد بود. خزنده های وب موتورهای جستجو از جمله ربات گوگل این فایل را می خوانند و با استفاده از آن با هوشمندی بیشتری سایت را پیمایش می نمایند.
همچنین نقشه سایت شما می تواند داده های متای ارزشمندی را متناسب با صفحاتی که در نقشه ی سایت لیست شده فراهم نماید:
یک نقشه ی سایت ورودی ویدئو می تواند مدت زمان ویدئو، دسته بندی آن و سن مناسب برای مشاهده ی ویدئو را در خود بگنجاند.
یک نقشه ی سایت ورودی تصاویر می تواند حاوی عنوان و موضوع تصویر، نوع و اطلاعات دیگر تصویر باشد.

آیا شما به نقشه ی سایت نیاز دارید؟

اگر صفحات شما به خوبی با یکدیگر لینک شده اند، خزنده های گوگل به خوبی می توانند به تمامی سایت شما دسترسی داشته باشند. با این حال، نقشه ی سایت می تواند در پیمایش هرچه بهتر سایت توسط خزنده های موتورهای جستجو کمک کننده باشد، به خصوص اگر سایت شما دارای یکی از ویژگی های زیر باشد :
سایتتان واقعا بزرگ است. در نتیجه در چنین سایتی احتمال اینکه خزنده های گوگل از پیمایش برخی از صفحات جدید یا تازه به روز شده ی سایت چشم پوشی نماید بسیار زیاد خواهد بود.
سایت شما آرشیو بزرگی از صفحات محتوایی دارد که یا از هم ایزوله هستند یا به خوبی با یکدیگر لینک نشده اند. اگر صفحات سایت شما به خوبی به یکدیگر ارجاع نشده اند، می توانید آنها را در نقشه ی سایت لیست نمایید و به این طریق مطمئن شوید که ربات گوگل از بررسی برخی از صفحات سایتتان چشم پوشی نخواهد کرد.
سایتتان تازه تاسیس بوده و تعداد لینک های خارجی که به آن ارجاع داده اند محدود است. ربات گوگل و دیگر خزنده های موتورهای جستجو بوسیله ی پیگیری لینک ها از یک صفحه به صفحه ی دیگر به پیمایش وب می پردازند. در نتیجه، اگر سایت های دیگر به صفحات شما لینک نداده باشند، گوگل ممکن است صفحات سایت شما را در محیط وب پیدا نکند.
سایتتان از محتواهای چند رسانه ای که در Google News به نمایش در می آید استفاده می کند. در موارد لازم گوگل می تواند از اطلاعات تکمیلی موجود در نقشه ی سایت برای نمایش به کاربران استفاده نماید.
نکته : استفاده از نقشه ی سایت تضمین نمی کند که تمامی آیتم های موجود در نقشه ی سایت پیمایش و ایندکسگذاری شوند. چراکه پروسه ی ایندکس گذاری گوگل بر پایه یک الگوریتم بسیار پیچیده بنا شده است و به فاکتورهای بسیار زیادی بستگی دارد. با این حال، در اغلب موارد، به نفع سایت شماست که از نقشه سایت استفاده نماید و شما برای داشتن این ابزار هرگز جریمه نخواهید شد.

admin
author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *