به سئو تولز خوش امدید

ریدایرکت های مخفیانه (Sneaky Redirects)

۰۸ مرداد
۱۳۹۶
ریدایرکت های مخفیانه (Sneaky Redirects)

ریدایرکت در واقع اقدامی است که در آن کاربر با انتخاب یک آدرس به یک آدرس دیگر فرستاده می شود. این تغییر مسیر به دلایل بسیاری ممکن است اعمال شود. برای مثال زمانی که آدرس سایت تغییر می کند یا زمانی که چندین آدرس به یک صفحه ی خاص ارجاع می شود می توان از ریدایرکت استفاده نمود.
با این حال در برخی مواقع ریدایرکت ها با هدف فریب دادن موتورهای جستجو اعمال می شود یا محتوایی که برای کاربران به نمایش می گذارد با محتوایی که به موتورهای جستجو نشان می دهد متفاوت است. ریدایرکت کردن کاربر با هدف نمایش محتوایی متفاوت نسبت به آنچه به پیمایشگر های موتورهای جستجو نمایش داده می شود خلاف دستورالعمل های گوگل می باشد. هنگامی که یک ریدایرکت به این صورت اعمال می شود، موتور جستجو ممکن است صفحه ی اورجینال را به جای صفحه ای که به آن ریدایرکت شده است اندیس گذاری نماید. این اقدام همانند کلاکینگ فریبنده می باشد، زیرا این کار تلاشی در جهت نمایش محتوایی متفاوت به کاربر و ربات گوگل می باشد و ممکن است کاربر را به محتوایی هدایت کند که کاربر انتظار دیدن آن را ندارد.
در اینجا به چند نمونه از مصداق های ریدایرکت مخفیانه اشاره شده است :
موتورهای جستجو یک نوع از محتوا را به نمایش می گذارند و کاربران به محتوای دیگری ریدایرکت می شوند که تفاوت واضحی با محتوای به نمایش گذاشته شده در نتایج جستجو دارد.
کاربران دسکتاپ به یک صفحه ی ترمال هداست می شوند اما کاربران تلفن های همراه به یک دامنه ی اسپمی کاملا متفاوت هدایت می شوند.
استفاده از جاوا اسکریپت برای ریدایرکت کردن کاربران یک اقدام کاملا قانونی است. برای مثال زمانی که می خواهید کاربران را هنگام ورود به سایتتان به یکی از صفحات داخلی سایتتان ریدایرکت کنید می توانید از جاوا اسکریپت استفاده نمایید. برای اینکه بررسی کنید که آیا ریدایرکت های شما با استفاده از جاوا اسکریپت یا متدهای دیگر از دستورالعمل های گوگل پیروی می کند یا خیر، باید هدف از این ریدایرکت را بررسی کنید. در صورتی که هدف شما با دستورالعمل های گوگل در تضاد نباشد ریدایرکت شما مجاز خواهد بود. به خاطر داشته باشید که برای انتقال سایت بهترین اقدام استفاده از ریدایرکت 301 می باشد، اما در عین حال اگر به سرور وب سایتتان دسترسی ندارید، برای این کار می توانید از ریدایرکت جاوا اسکریپت استفاده کنید.

admin
author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *